Mýty Slovákov o BITCOINE. Veríš im aj ty?

Mýty Slovákov o BITCOINE. Veríš im aj ty?

Dnes sme sa rozhodli upustiť od ťažkých výrazov tradingu a prejsť mýty o Bitcoine úplne laickou rečou.

Článok nie je písaný preto, aby vás presvedčil o investícií do kryptomien. Je písaný kvôli tomu, aby sme mohli aspoň laicky zbúrať mýty o kryptomenách ako takých.

 

Za Bitcoin si nemôžem nič kúpiť

Začneme tým najčastejším, čo počúvame hlavne od staršej generácie. Je to veľký mýtus, kedže Bitcoin ako jedná z najpopularnejších kryptomien má taktiež svoje akceptačné miesta. Nie je to síce VISA alebo MasterCard, ale určite ním dokážete zaplatiť v rôznych obchodoch a e-shopoch. Medzi najväčší e-shop, ktorý sa prevádzkuje na Slovensku a príjma platbu v kryptomene Bitcoin je Alza!

Akceptačné miesta na platbu v Bitcoine : https://coinmap.org/#/world/50.09944099/14.47998047/6

 

zdroj: coinmap.org

 

Investovať do kryptomien môžem len cez nejakú spoločnosť

Niektoré spoločnosti takto lanária ľudí na svoje produkty. Pravda to však nie je! Bitcoin a ďalšie kryptomeny (altcoiny) sú “voľne“ dostupné. Zakúpiť kryptomenu si môžete aj úplne sám, bez pomoci nejakej tretej strany. Avšak treba podotknúť, že s úplne prvým nákupom, alebo výberom kryptomeny by vám mal pomôcť niekto skúsenejší.

 

Ak investujem do kryptomien, budem milionárom

Tu máme zase niečo zo súdka „premotivovaných“ ľudí na tomto svete. Áno môže sa z Vás stať krypto milionár, ale len dvoma možnosťami. Buď si všetko šťastie čo vám bolo udelené na tento život vyčerpáte práve na  kryptomenách, alebo za tým bude tvrdá dlhoročná práca.

POZOR! Práve takto projekty pochybného charakteru nabádajú ľudí, aby si kúpili mince danej kryptomeny, ktoré za pár rokov „vystrelia“ na neuveriteľnú hodnotu. Oni tak budú môcť odísť z práce a žiť šťastný život až do smrti. (v tomto prípade radšej vyskúšajte lotériu)

 

zdroj: news.bitcoin.com

 

Bitcoin nemá žiadnu hodnotu

Veľmi často sa vynárajú “odborné“ prognózy, ako sa jedného krásneho dňa zobudíme, otvoríme aplikáciu TabTrader (aplikácia na sledovanie cien kryptomien)  alebo coinmarketcap.com (najznámejší index kryptomien) a najznámejšia kryptomena, ktorá mala spasiť svet bude mať hodnote 0 Dollárov.

Cena je tvorená trhom a je založená na dôvere investorov, takže môže nastať aj takýto scenár. Je však veľmi nepravdepodobný. To sa však môže stať aj euru, doláru atď.

Hodnota je tvorená dopytom a ponukou po Bitcoine. Je tu však jedná drobnosť a tou je, že bitcoin má presne stanovenú ponuku (algoritmus nastavený na 21 mil BTC) . To sa určite nedá povedať o fiat menách, ktorých ponuku zvyšujú centrálne banky ako na bežiacom páse.

 

 

Ponzi schéma menom BITCOIN!

Operácie s touto kryptomenu sú transparentné a nikto ich neriadi. Bitcoin totiž nie je spoločnosťou a nevlastní ho ani žiadna súkromná osoba (doteraz sa nevie, kto stojí za vývojom Bitcoinu). Takže sa nejedná o inštitúcii, ktorá by prisľúbila vysoké zhodnotenie. Cenu Bitcoinu udáva trh samotný, čiže my ľudia zapojení v kryptosvete.

Ak viete čo je ponzi schéma alebo pyramída, tak táto odpoveď by mala byť jasná J

Ak neviete čo presne obsahuje alebo akými prvkami sa vyznačuje ponzi schéma – ste pripojený na internet (aspoň predpokladám, keď čítate tento článok) , stačí si navoliť stránku google.sk

 

zdroj: sme.sk

 

Bitcoin je len niečo digitálne a neviem to zameniť za eur/usd

Počuli ste aj túto informáciu? Premeniť bitcoin na eurá síce nevieme , ale zameniť – to by šlo. Áno, ak máte nakúpenú ktorúkoľvek  voľne dostupnú kryptomenu (nepatria sem kryptomeny, ktoré si ľudia kupujú v rámci exkluzívnych balíčkoch za neuveriteľné zvýhodnené ceny s víziou, že z nich budú milionári) , tak ju viete kedykoľvek zameniť za Dolláre, Eura a previesť na váš bankový účet. Viete si však kryptomenu poslať aj na kreditnú kartu a ňou platiť v ktorýchkoľvek obchodoch (aj v tých , kde zatiaľ kryptomeny nepríjmajú)

O tom však v inom článku a možno aj s návodom.

Ak by ste vedeli o nejakých mýtoch s ktorými sa najčastejšie stretávate vy, určite nám napíšte na e-mail office@smartprofit.sk

 

Ak sa Vám článok páčil , budeme veľmi radi za každé zdieľanie

 

Prajeme krásny zvyšok pracovného týždňa

 

 

Pridané: 17. 05. 2019

Bude Vás zaujímať

Analýza Bitcoinu! Vrátime sa ešte k hodnote 5200 USD?

Článok je prevzatý z webu http://www.kryptonovinky.sk UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto...

čítať ďalej...

Neudržateľne zadlžené spoločnosti a fatálne nedostatky rezervných mien

Je zaujímavé, že neočakávané dôsledky sa iba zriedka ukážu byť...

čítať ďalej...

Odber noviniek